Android Uygulamamız Çıktı Sitenin En Altından İndirip ForumSayfam.Net'e Daha Hızlı Ulaşa Bilirsiniz.
    
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stellar (XLM) hakkında 5 ilginç gerçek
Radmin Çevrimdışı
#1
Stellar (XLM), geçen yıl en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Sınır ötesi ödemelere odaklanan Stellar hakkında bilinmeyen biroldukça ilginç gerçek var.

Stellar (XLM), geçen yıl en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. 2014 yılında kripto para yaşamına giren Stellar düşük bir döviz kuruna sahip olmasına karşın kripto paralar içinde ilk 10’a girmeyi başardı.

Stellar’ın düşük bir döviz kuruna sahip olmasının nedeni ise kullanılma amacına yönelik. Ripple’a benzeyen Stellar kullananların sınır ötesi işlemlerini anında ve hiçbir işlem ücreti ödemeden yapmalarına olanak sağlıyor.

Oldukca popüler olan Stellar hakkında bilinmeyen birçok ilgi çekici gerçekler var.

İşte Stellar hakkında bazı ilginç gerçekler:

Ripple Labs’in prokolünden çatallandı

Ripple ve Stellar arasındaki benzerlikler bir tek çalışma şekilleri ile sınırlı değil. Stellar Lumens, başlangıçta kodunu sıfırdan yazmadan önce Ripple Labs’in kullandığı protokole dayanıyordu. Stellar şimdilik en minik mesele olmaksızın kullananların sınır ötesi işlemlerini yapmalarına olanak elde eden bir platform olarak işlevine devam ediyor.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş

Stellar, eDonkey’in yaratıcısı ve deneyimli bir yatırımcı olan Jed McCaleb tarafından kuruldu. McCaleb ayrıca Ripple’ın kurucu ortaklarından biriydi.

Proje, asıl amacının para kazanmak olmadığını öne sürüyor. Stellar, bunun yerine yoksullara yardım etmek için Blockchain teknolojisinin gücünü kullanmayı fakatçlıyor. Stellar’ın modeli dünyanın herhangi bir yerinden banka hesabı olmayan kişilere para gönderme ve alma olanağı sağlıyor.

Regülatörler ile uyumlu

Stellar, regülatörler ile tamamen uyumlu yeni dalga kripto paralardan oluşan bir grubun parçası. Başlangıçta kripto kullanıcıları, bu yeni para biriminin finansal kurumlardan farklı bir şekilde çalıştığı gerçeğinden hoşnut kaldılar. Ancak bu trend devam ederken bu sektörde çalışan insanoğlu uzun vadede regülatörlerle çalışmak zorunda olduklarını fark ettiler. Şu anda ise regülatörler ve finansal kurumlar Blockchain teknolojisinin gücünün farkındalar ve kripto paralara eskisinden daha sıcak yaklaşıyorlar.

Stellar ilk başlangıçta banka karşıtıydı sadece 2017’de IBM ile yapılan işbirliği sonucu her şey değişti.

IBM, bankalara sınır ötesi ödeme sistemi için Stellar ile işbirliği kurdu. Bu işbirliği regülatörlerin ve finans kurumlarının Stellar’a duyduğu güvenin örneği.

Çalışanlarının yaklaşık % 50’si kadınlardan oluşuyor

Teknoloji, kripto para ve Blockchain, hanımların varlığının eksik olduğu birkaç alan arasında. Sadece Stellar’da bu genel olarak sektörü yansıtmıyor, çünkü Stellar’ın personellerinin yaklaşık olarak yarısını kadınlar oluşturuyor.

Çizgi roman yayınladılar

Blockchain dünyasında her şeyin anlaşılması her zaman sıradan değil. İnsanlar çoğu zaman bu konuları makalelerde açıklamaya çalışırlar ya da video çekerler, sadece Stellar bunlardan farklı bir yaklaşım benimsedi.

Dağıtık fikir birliği teriminı açıklamak için birleşik düşünce birliği diye adlandırdıkları bir çizgi roman yayınladılar. Bu çizgi romana Stellar’ın internet sitesinde ulaşılabiliyor.

En büyük 10 kripto para birimleri arasında yer edinen Stellar yardımıyla, her geçen gün daha fazla kuruluş bir kripto para biriminin sadece yatırım aracı olmadığını Blockchain teknolojisi sayesinde insanoğluın karşılaştıkları problemlerı çözebilecek bir araç olduğunun farkına varıyor.

Kâr amacı gütmeyen proje halihazırda dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılardan ve yatırımcılardan çok iyi destek görüyor.
┏╋━━━━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┓

★★★ Trilyonda Olsan Harcanacaksın! ★★★

┗╋━━━ ━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┛
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi