Android Uygulamamız Çıktı Sitenin En Altından İndirip ForumSayfam.Net'e Daha Hızlı Ulaşa Bilirsiniz.
    
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google’ın en çok kullanılan hizmetleri
Radmin Çevrimdışı
#1
Bir arama motoru olmanın haricinde Google, her kesime hitap eden servis ve hizmetlere haiz. Bu servislerin hepsi Google hesaplarınızla bağlantılı olarak çalışıyor. Google ve servislerini daha yakından tanımak için sizi galerimize çağrı ediyoruz. En popüler 10 servisiyle Google rağmenızda!

Hayatımızın her alanındaki 10 Google servisi!

1998 senesinde iki arkadaş tarafınca kurulduğundan bu yana her geçen büyüyen ve gelişen Google, artık yaşamımızın her alanında. Geçtiğimiz aylarda Alphabet isminde yeni bir şirketin çatısı altında birleşen Google servisleri artık Alphabet şirketinin bir parçası oldu. Google da Alphabet’in haiz olduğu şirketlerden biri artık.

Gmail

Bir arama motoru olmanın haricinde Google’ın en popüler servisi Gmail isminde ücretsiz e-posta hizmeti. Her kullanıcıya ücretsiz 15 GB depolama alanı veren Gmail, eğer bu alanla yetinmezseniz ücretli depolama alanı seçeneklerine de sahip. Gmail aynı zamanda Google Dökümanlar, Android ve Google Drive gibi servislerle de entegre çalışıyor.

YouTube

Bir başka popüler servis olan YouTube’dan bahsetmemek olmaz. YouTube bugün dünyanın en popüler video paylaşım platformu. Ancak YouTube, Google tarafından kurulan bir servis değil, Google’ın sonradan satın aldığı bir servis. YouTube’dan sonra Google, kendi video servisi olan Google Videos’u kapattı.

Google Earth

Google Earth yine oldukça önemli servislerden bir tanesi. Dünyanın uydudan çekilmiş fotoğraflarıyla bir araya getirildiği ve 3 boyutlu bir modellemeyle sunulduğu servis bir program. İlgili programı indirdikten sonrasında ücretsiz olarak dünyanın her yerini görebiliyorsunuz. Hatta son yıllarda Ay ve Mars’ı da Google Earth üzerinden görmek mümkün.

Google Haritalar

Google Earth ile benzer bir servis olan Google Haritalar, gezegeni görüntülemek yerine daha minik ölçekte düşünülmüş bir servis. Masaüstü, Android ve iOS platformlarınca desteklenen servis harita işlevine haiz. Adres bulmak, adres tarif etmek gibi işler için kullanılıyor. Kısa bir süre önce Google Street View ile birleştirilen serviste artık sokak sokak da dolaşmak mümkün. Üstelik Türkiye de destekleniyor.

Google Trends

Google Trends, Google’ın web tabanlı servislerinden bir diğeri. Trend şu demek oluyor ki popüler içerikleri, başlıkları ve mevzuları araştırmakta, karşılaştırmakta kullanılıyor. İnternet aramaları üzerinden bilgi veren serviste bölge bölge arama yapmak mümkün. Yani şu günlerde ABD’nin gündemini Google Trends üzerinden görebilirsiniz.

Google Drive

Geç kalmış servislerden kabul edilen Google Drive, tıpkı Dropbox gibi bir bulut depolama hizmeti. Gmail ve Android ile senkronize çalışan serviste her kullanıcıya 15 GB ücretsiz alan veriliyor. Bu alana her yerde erişmeniz, dosya yüklemeniz vey dosyalarınıza arzu ettiğiniz an ulaşmanız mümkün. Alternatifleri olması sebebiyle Google Drive tam anlamıyla olmazsa olmaz değil.

Google reCAPTCHA

Google reCAPTCHA aslında internet güvenliği konusunda önemli bir adım. Giriş yapılması gereken sayfalarda doğrulama kodu sunan reCAPTCHA, web sitesi sahiplerini koruyan bir servis. Eskiden yalnız harf ve sayılarla doğrulama yapmanızı isteyen servis, son zamanlarda görsel doğrula yapılmasını da istemeye başladı. Örneğin “otomobil içeren resimleri seçin” şeklinde bir mesajdan sonra size gösterilen çok sayıda resimden, otomobil içerenleri seçenerek kimliğinizi doğruluyorsunuz.

Google Adwords

İnternet yayıncılığının önemli taşlarından biri olan Google Adsense ve Adwords, web sitesi sahipleri ile reklam verenleri bir araya getiren platformlar. Reklam vermek isteyenler Google Adwords üzerinden reklam verirken, reklam yayınlamak isteyen internet sitesi sahipleri Google Adsense üzerinden reklam alarak, web sitelerinde yayınlıyor ve para kazanıyor. Google Adsense artık YouTube reklamları için de kullanılıyor.

Google Play Store ve Android

Bugün dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sisteminin sahibi olan Google, Android ve Google Play Store ile hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Android işletim sistemini 2009 yılından bu yana geliştiren ve kullanıma sunan Google, pazarın büyük bir bölümünü elinde tutuyor. Uygulama geliştiriciler ise yaptıkları uygulamaları Play Store’da yayınlayarak Android kullanıcılarına sunuyor.

Google Chrome

Google’ın en önemli servislerinden bir taneside Google Chrome isminde web tarayıcısı. Internet Explorer ve Firefox gibi rakiplerini açık ara geride bırakan Google Chrome, Android ve iOS platformlarına da destek veriyor. Tarayıcının kendi içerisinde bir uzantı marketi de bulunuyor. Uzantı olarak adlandırılan enstrumanlarla tarayıcının özelliklerini çoğaltmak mümkün. Google Chrome da öteki servisler gibi Gmail ile senkronize çalışıyor.
┏╋━━━━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┓

★★★ Trilyonda Olsan Harcanacaksın! ★★★

┗╋━━━ ━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┛
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi