Android Uygulamamız Çıktı Sitenin En Altından İndirip ForumSayfam.Net'e Daha Hızlı Ulaşa Bilirsiniz.
    
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayatımızı değiştirecek Google yenilikleri
Radmin Çevrimdışı
#1
19. Yüzyıl endüstri devrimi insanlığın tüm yaşamını kökünden değiştirdi. Buğu makinesi, elektrik, otomobiller derken insanın ömrünü uzatan yenilikler yaşanırken yaşamımız da kökten değişti. Sadece insanoğlu şimdi bu devrimin olumsuz yönleri ile uğraşıyor. Artan nüfus ile birlikte yaşamımıza işsizlik kavramı girdi. 

Temel eğitim artık eskisi şeklinde insanı ayrıştıran ona iş bulmasını sağlayan bir özellik olmaktan çıktı. Endüstri devrimi ile beraber giderek fenaleşen çsafha ve hava insanoğluna daha büyük problemleri önüne koydu. Sadece özellikle bazı yenilikçi şirketler öncülüğünde bu dönem sanayi devrimi tipi yeniliklere tanıklık ediyor. 

Bu şirketlerden en dikkat çekeni ise Google. Sürücüsüz otomobillerden, Google Glass'a şirket yaşamımızı derinden etkileyecek yeniliklere imza atıyor. Bu yeniliklerin ne kadarının tutacağını vakit gösterecek. İşte Google'ın yaşamımızı değiştirecek yenilikleri...

Google Glass
aslında Google'ın gelecekte neler yapabileceğini, hayatımızı nasıl değiştireceğine dair en önemli işareti Glass projesi oldu. 2012 senesinde Time dergisi tarafından senenin icadı seçilen Google Glass internet mevzusunda ezberleri bozdu. Google Glass'ı gözüne takanlar sesli komut ile internetten arama yapabiliyor. Kamerasıyla fotoğraf ve video paylaşabiliyor.

Google Glass
Google Glass giyilebilir teknolojilerin de teknolojide trend olmasına yardımcı oldu. Özellikle akıllı saatler Glass sonrası daha çok yaygınlaşmaya başladı. Sadece Glass günlük kullanımda yaşamımıza daha çok girecek benzer biçimde. Gene de Glass ile yapılacak çekimleri "özel hayata müdahale" olarak gören bazı mekanlar Glass'ı yasaklamaya başladı bile. Sadece özellikle gençler arasında 'cool' bir buluş olma yolunda devam ediyor.

Google Contact Lens
Google Glass duyurulalı daha iki yıl geçmedi ki bu sene Google kontakt lens projesini tanıtarak adeta Glass'ı eskitti. Google'ın akıllı kontakt lensi ilginç bir fikirden ortaya çıktı. Google diyabet hastalarının glükoz seviyelerini göz yaşları vesilesiyle ölçmek için Google kontakt lensi geliştirdi.

Google Contact Lens
Google Contact Lens içinde insan saçından daha ince boyutta alıcı ve sensörlerle donatıldı. Test aşamasında olan bu ürün hayata geçtiğinde sıhhat ürünlerinde yenilik getirerek özellikle şeker hastalarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Google Project Loon
Google 90'lı yılların nihayetinde arama motoru algoritması ile internet alışkanlıklarımızı kökünden değiştirmişti. Şimdi Project Loon ile Google internete bağlanma alışkanlıklarını kökünden değiştirmeye hazırlanıyor. Project Loon Google'ın atmosfere salacağı balonlar vesilesiyle tüm dünyaya internet bağlantısı sağlamayı hedefliyor.

Google Project Loon
Project Loon'a bakılırsa balonlar uçakların seyaat ettiği yüksekliğin iki katına çıkacak. Üstündeki alıcılar aracılığıyla güçlü bir kablosuz bağlantı olanakını dünyanın hemen hemen tüm bunlarna sunacak. 

Google giyilebilir roket Google Project Loon kapsamında açıklanan bir başka proje de giyilebilir roket. Google'ın gezi özgürlüğü konseptinde buluş etmiş olduğu giyilebilir roket Jetgiller çizgi filmini gerçek hayata uyarlayacak. Google projenin henüz çok erken bir aşamasında olduklarını belirtti.

Google Project Ara
Arama motoru devi '6 milyar kişi için telefon' sloganıyla modüler telefon geliştirdi. Masaüstü bilgisayar parçalarını toplayarak bir bilgisayar oluşturduğumuzu hatırlayın. Google aynısını akıllı telefon için mümkün hale getirecek.

Google Project Ara
Bu da akıllı telefon devriminin farklı bir dönemeci geçmesi haline gelecek. Şu an akıllı telefonları donanımsal olarak güncellemek olanaksız yada çok pahalı. Çoğunlukla yeni telefon almak daha makul bir düşünce gibi geliyor. Google Project Ara'yı hayata geçirirse hem milyonlarca insan cebine uygun telefon oluşturabilecek bununla beraber telefon yenileme süreleri uzayabilecek.
┏╋━━━━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┓

★★★ Trilyonda Olsan Harcanacaksın! ★★★

┗╋━━━ ━━◥◣◆◢◤━━ ━━━╋ ┛
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi